22 Haziran Oğlak Dolunayı: Bizi neler bekliyor?

22 Haziran Cumartesi, İstanbul saati ile 04:17’de Oğlak burcunda bir dolunay gerçekleşecek. Dolunaylar tamamlanma enerjisi içerirler. Bu dolunayla birlikte karşılaştığımız olaylarda atacağımız adımların 21 Temmuz dolunayı ile net sonuçlarını alacağız. Öncü niteliğin fazlalığı, başlattığımız işlerle ilgili sonuca ulaşma, netleşme isteğimizi arttıracak. 

Temmuz sonuna kadar finansal konular ve üstlenmemiz gereken sorumluluklar gündemde olacak. Özellikle 9 Temmuz’a kadar yarım kalmış işlerimizi tamamlamak için karşımıza çıkan fırsatları değerlendirelim. Neptün’ün zorlayan açısı sebebiyle de aklımızın karışmaya yatkın olduğunu unutmadan, ayakları yere sağlam basan girişimleri gerçekleştirmeye gayret edelim.

Oğlak burcu sınırları, sorumlulukları ifade eder. Sınırlarımızı belirlememiz gerektiğini hatırlatan ani gelişen olaylar yaşayabiliriz. Yengeç vurgusunun baskın olduğu gökyüzü, karar verirken duygularla mantık arasında kalma halini yoğunlaştıracak. Bu dönemde karar verirken mümkün olduğunca, konu ile ilgili geçmiş tecrübelerimizi unutmadan ilerleyelim.

Sularla, denizlerle ilgili kazalara dikkat etmekte fayda var. Sağlıkla ilgili de sindirim sistemi ve dolaşım sistemi ile ilgili hassasiyetlerde artış olabilir.

Bu dolunaydan 18-26 Haziran, 20-28 Eylül, 19-27 Aralık, 18-26 Mart arasında doğanlar ve doğum haritalarında 1 derece Oğlak, Yengeç, Koç, Terazi’de önemli vurguları olanlar daha fazla etki alacaklar. 1963 ve 1988 doğumlular için de, Temmuz sonuna kadarki süreçte önemli gelişmeler yaşanacak.

Oğlak Dolunayından yükselen burçlara göre alınacak etkiler şu şekilde:

YÜKSELEN KOÇ

İş hayatının öne çıkacağı bu dönemde kariyerinizle ilgili aklınızdaki fikirleri hayata geçirmek isteyeceksiniz. Ailevi konularla, iş hayatını dengelemekte zorlanabilirsiniz. Sizin dışınızda gelişen olayları çok fazla kendinize dert etmemeye gayret edin.

YÜKSELEN BOĞA

Olaylara daha farklı gözle bakacağınız bu dönemde uzaklarla ya da eğitimle ilgili konulara daha çok odaklanacaksınız. Seyahatler, yakın çevre ile geçirilen vakit artacak. Sosyal çevrenizle olan ilişkilerinizde de hayal kırıklığına uğramamak için temkinli davranmaya özen gösterin.

YÜKSELEN İKİZLER

Sizin için sorunlu olan konular ve gelir gider dengeleri ile ilgili yeni kararlar alacağınız bir dönemdesiniz. Sorumluluk üstlenirken gerçekçi davranmaya dikkat edin. Beklemediğiniz yerlerden kazanç elde edebilirsiniz.

YÜKSELEN YENGEÇ

İkili ilişkilerin ya da ortak yürütülen işlerin ön planda olacağı dolunay sürecinde bu alanlarda yeni kararlar alabilirsiniz. Sosyal hayat içinde de oldukça aktif olacaksınız. Olaylara gerektiğinden fazla iyimser yaklaşmamaya gayret edin.

YÜKSELEN ASLAN

Sağlığınızın ve çalışma şartlarınızın gündemde olacağı bir süreçtesiniz. Gündelik alışkanlıklarınızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Sağlıkla ya da evcil hayvanlarla ilgili harcamalarınız artabilir. İşinizle ilgili karşılaşacağınız sürpriz fırsatları değerlendirmeye çalışın.

YÜKSELEN BAŞAK
Özel hayatınızla ya da çocuklarınızla ilgili konularda netleşmek isteyeceğiniz bir dönemdesiniz. İkili ilişkilerde yanılgılara yatkın olacağınızdan karar verirken aceleci davranmamaya çalışın. Seyahatlerle ve eğitim hayatıyla ilgili güzel gelişmeler olabilir.

YÜKSELEN TERAZİ

Ailevi konularda daha fazla sorumluluk üstlenmeniz gerekecek bir dönemdesiniz. İş hayatınızda da olaylar planladığınız gibi gitmeyebilir. Maddi konularda ise daha şanslısınız, karşılaşacağınız fırsatları değerlendirmeye gayret edin.

YÜKSELEN AKREP

Kardeşlerle, yakın çevreyle olan ilişkilerin öne plana çıkacağı bir dönemdesiniz. Aşk hayatınızda beklenmedik gelişmeler yaşayabilirsiniz. Partnerinizle bir seyahat planı yapabilir ya da uzaklardan güzel bir haber alabilirsiniz.

YÜKSELEN YAY

Kendinizi ne kadar değerli hissettiğinizi sorgulayacağınız bu dönemde maddi konular da gündeminizde olacak.  Ebeveynlerinizle ya da gayrimenkullerle ilgili konularda gerçekçi davranmaya gayret edin. Sağlıkla ilgili olumlu gelişmeler yaşanacak.

YÜKSELEN OĞLAK

Sizler için önemli olayların yaşanacağı bir süreçtesiniz. Gerçekten istediklerinizi yapmak ve kendi alanınızı netleştirmek için adımlar atacaksınız. Hiçbir düşünceyi idealize etmeden ilerlemeye çalışın. Özel hayatınızda karşılaşacağınız fırsatları da göz ardı etmeyin.

YÜKSELEN KOVA
Bastırılmış duyguların, saklı kalmış durumların ortaya çıkacağı bir döneme giriyorsunuz. Bu süreçte kendinizi değerli hissetme ihtiyacınız fazla olacak. Evinizle ilgili düzenlemeler yapmak, sağlıkla ilgili sorunlara çözüm bulmak için uygun bir süreçtesiniz.

YÜKSELEN BALIK

İleri dönük planlarınıza ya da arkadaşlarınızla olan ilişkilerinize odaklanacağınız bir dönemdesiniz. Özel hayatınızla ilgili de kararlar alacaksınız. Yaratıcı fikirler geliştirebilir, düşüncelerinizi daha görünür hale getirebilirsiniz.

Hepimize hayırlı kararlar aldıran bir dolunay olması dileğimle, sevgiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir