TFF’den seçim tarihi açıklaması

Türkiye Futbol Federasyonu, tartışmalara neden olan erken seçim tarihiyle ilgili duyuru yaptı.

Federasyon Başkanı Mehmet Büyükekşi, Şanlıurfa’daki Süper Kupa maçı öncesi yaptığı açıklamada, yönetim kurulu ile yaptığı görüşme neticesinde 18 Temmuz’da seçimli genel kurul düzenleyeceklerini duyurmuştu.

Başta Fenerbahçe, Beşiktaş, Adana Demirspor, Ankaragücü, Samsunspor olmak üzere birçok Süper Lig kulübü, bu açıklama üzerine tarihin daha erkene alınması konusunda bildiri yayınlarken, Kulüpler Birliği Vakfı toplantısında imza toplama kararı alındı.

Yaşananların ardından resmi internet sitesinden bir duyuru yayınlayan TFF, 31 Temmuz’daki olağan genel kurul toplantısının, 18 Temmuz’da seçimli genel kurul şeklinde yapılacağına karar verildiğini duyurdu.

Federasyon, bu tarihin EURO 2024 nedeniyle alındığının altını çizdi.

TFF’nin açıklaması:

Türkiye Futbol Federasyonu Statüsü’nün 27. maddesinin 1. fıkrası hükmü uyarınca, her yılın 31 Temmuz tarihine kadar yapılması gereken TFF Olağan Genel Kurul toplantısının; Türkiye A Milli Futbol Takımının EURO 2024 Finallerine katılmaya hak kazanması ve turnuvanın başlangıç ve bitiş tarihi de göz önüne alınarak, 18 Temmuz 2024 tarihinde seçimli olarak yapılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Türkiye Futbol Federasyonu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir